Tradiční vodnické slavnosti, které se pořádají v Chlumu u Třeboně již od roku 2002. Každý rok ovládnou na celý týden město vodníci a jiné pohádkové bytosti. Hudebně-divadelní festival pro děti i dospělé aneb velké setkání vodníků a jiných pohádkových bytostí. Každý den jiná pohádka, pohádkový les, dětská diskotéka, vodnický jarmark. Čeká vás velká vodnická Pestráda, večerní koncerty folk, country, tramp, swing, staropražské písně. Vše zakončí průvod vodníků, vodnic, rusalek, strašidel, dušiček, hejkalů, bubáků.
Hlavní organizátor - hudební skupina Rybníkáři

Program 2020

Těšíme se na vás i letos. Vodníci si pro vás připravili bohatý program - aktuální informace najdete vždy na stránce www.rybnikari.cz/chlum

Reportáž ze splavu 2019

Program 2019

Těšíme se na vás i letos. Vodníci si pro vás připravili bohatý program - aktuální informace najdete vždy na stránce www.rybnikari.cz/chlum

Ročník 2019

V roce 2019 se na vás vodníci těší v Chlumu u Třeboně od 29. 7. do 2. 8.

Reportáž z Pohádkového Chlumu 2018

Vodníky v Chlumu u Třeboně navštívila Česká televize a natočila reportáž pro ČT Déčko.

Pohádkový Chlum u Třeboně 2018

Sviť, sviť, ať mi šije nit, zpívá se v úvodu vodnické hymny, kterou přímo pro festival Pohádkový Chlumu
u Třeboně zkomponoval před lety Ivan Studený z hudebně-divadelní skupiny Rybníkáři. A tato hymna se opět
rozezní v okolí rybníku Hejtman v přelomovém týdnu mezi červencem a srpnem.

Nejsou to ovšem už dávno jen vodníci, kteří se do Chlumu u Třeboně sjíždí na svůj už tradiční splav. „Festival
má své věrné diváky, kteří se po vzoru vodníků sjíždí často z velké dálky,“ říká principál festivalu Jiří Krška. A
právě pro tyto návštěvníky festivalu, kteří do Chlumu jezdí za vodníky už pravidelně, má kapelník Rybníkářů
připraveno několik překvapení.

Účinkují: Hudebně-divadelní skupina RYBNÍKÁŘI, Divadýlko MRAK, Divadlo ANDROMEDA, Divadlo LOUTKOVÝ SVĚT, Divadelní sdružení Xaver a Kolumbus, Pohádková babička DADLA, Jezdecká stáj POHODA, Krajánek Vláďa a další.

Kde:V Chlumu u Třeboně na náměstí, v MC HEJTMAN /Kulturní dům Chlum u Třeboně/, v parku za MC HEJTMAN, v kempu Hejtman-JIH, jak na břehu, tak i na OSTROVĚ a v kempech KAPŘÍK, U BŘÍZY, ATLAS a U SUMEČKA na Staňkově.

Kompletní tisková zpráva


Pohádkový Chlum u Třeboně 2017

Zveme vás na 16. ročník vodnického splavu, velkého setkání všech vodníků. Čeká vás celodenní program pro děti i dospělé - každý den jiná hraná pohádka, denní a noční pohádkový les, pěvecká soutěž Zpívající žába a spousty soutěží na břehu i ve vodě, pohádkové dílny, vodnická oficína, soutěžní diskotéky, jízdy na koních a mnoho překvapení.

Na setkání se těší hudebně-divadelní skupina Rybníkáři, divadýlko Mrak, divadlo Andromeda, loutkové divadlo Dokola, loutkové divadlo Xaver, divadlo Loutkový svět, pohádková babička Dadla, jezdecká stáj Pohoda, krajánek Vláďa a další.

Kde nás najdete: v Chlumu u Třeboně na náměstí, v parku za domem kultury, v kempu Hejtman Jih na břehu i na ostrově a v kempech Kapřík, Atlas, U břízy, U sumečka.

Konec 15. vodnického splavu

Vodníci v pátek večer odpluli do svých rybníčků a řek. I přes částečnou nepřízeň počasí se na nás přišlo podívat hodně dětí i dospělých. Vše proběhlo skvěle, diváci i vodníci byli užasní a již se těšíme na příští ročník, kdy se vodníci do Chlumu určitě vrátí. Až si obhospodaříme rybníčky a řeky, přepočítáme všechny dušičky připravíme fotogalerii jako vzpomínku na celý úžasný vodnický týden.
Ještě jednou děkujeme divákům i účinkujícím, kteří celý týden přispívali k výtečné atmosféře festivalu.
Příští rok se vodnický splav v Chlumu u Třeboně odehraje od 31. 7. do 4. 8. 2017.

Patnáctý splav v Chlumu u Třeboně

Zveme nás na 15. vodnický splav v Chlumu u Třeboně, čeká na vás opět celodenní program pro děti – každý den jiná hraná pohádka, denní i noční pohádkový les, pěvecká soutěž „Zpívající ŽÁBA“ a spousty soutěží nejen na břehu, ale i ve vodě, pohádkové dílny pro nejmenší, pohádkové diskotéky a mnoho překvapení. V dopoledních hodinách spatříte vodníky po okolních kempech a den vždy ukončíme písničkovým večerem. No a protože máme 15. výročí, tak Vás čeká spousta překvapení. Podrobný program vodnického splavu
Pokud vás zajímá, jak vůbec takový Vodnický splav vypadá, mrkněte na reportáž STUDIA KAMARÁD – 1. část a 2.část nebo na naši vodnickou videopozvánku nebo na Vodnický videozáznam proběhu setkání vodníků

Program splavů pro rok 2015

I letos pro vás vodníci připravují tradiční splavy - od 13. do 18. července v okolí Slezské Harty a od 27. do 31. července v Chlumu u Třeboně a okolí, podívejte se na podrobný program obou akcí. Pokud nám chcete pomoci s propagací, stáhněte si letáčky s programem: splav na Slezské Hartě, Pohádkový Chlum.

Stránky

Subscribe to Pohádkový Chlum u Třeboně RSS